Alt-Mbs

Alt-MBS (Alternatif Müşteri Bilgi Sistemi), Alternatif Yazılım'ın Dağıtım Şirketleri otomasyon çözümüdür. Ağustos 1997'de geliştirilmesine başlanmış olan bu ürün  İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. 'de halen kısmi olarak, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. 'de yaklaşık 6 sene, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde halen kullanılmaktadır.

Halen özelleştirme yapılmış  elektrik dağıtım bölgelerinde fiilen kullanılmaktadır.

Ürün hakkında genel bilgiler içeren Powerpoint prezantasyon için irtibata geçiniz.

 Temel olarak uygulama bir dağıtım şirketinin faturalama, abonelik, tahsilat, sayaç işlemleri, abone başvuruları, kaçak, arıza ihbar ve işletme bilgileri vb ihtiyaçlarını, online-offline banka ve endeks okuma entegrasyonları ile birlikte sağladığı gibi, muhasebe-personel-ambar uygulamalarını da entegre olarak barındırmakta, komple çözüm sunmaktadır.
 

Uzun süre olarak büyük ölçekli kurumlarda fiilen performanslı olarak kullanılmış, Türkiye şartlarına özel ve kurum ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen bir uygulamadır.


Hazır WEB servisleri ile uygulama ile haberleşmesine ihtiyaç duyulan diğer çözümlerle entegre edilebilmektedir.
 

Haziran 2010 itibariyle Oracle veritabanı yönetim yazılımının en son sürümü olan Oracle 11.2'de RAC ve ASM özellikleri ile birlikte çalıştırılabilmektedir.
 

Oracle VM kullanılmak süretiyle fiziki sunuculara  birden çok sanal sunucu kurulumu da fiilen uygulanmıştır.